МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2019-12-02
Держлісагентство: Оприлюднено орієнтовну сортиментну структуру заготівлі деревини у 2020 році...далі
2019-11-28
Пілотний проект Держлісагентства "Ліс у смартфоні": онлайн карта вже працює в десятьох областях...далі
2019-11-21
Держлісагентство: Стартувала ялинкова кампанія 2019/2020...далі
2019-11-21
Держлісагентство: Фактичні ціни на деревину доступні онлайн...далі
2019-11-16
Держлісагентство відкрило статистику цін та е-аукціон на деревину...далі
2019-11-13
Триває наповнення шару «Ліси» на публічній кадастровій карті України...далі
2019-11-12
Проєкт «Ліс у смартфоні» крокує Україною...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
СТАТТІ, ІНТЕРВ'Ю
Нотатки молодого лісівника
2012-07-26

     Державне підприємство «Веселинівське лісове господарство», Мостівське лісництво - саме сюди, на Миколаївщину, я отримав направлення на роботу після закінчення Кременецького лісотехнічного коледжу, що на Тернопільщині. Під стукіт коліс потягу «Львів-Одеса» пригадував, як після закінчення школи за порадою мами Ірини Володимирівни вирішив стати лісівником. Бо хотілося робити щось реальне, усвідомлювати свою відповідальність перед наступними поколіннями, змінювати світ, розмовляти мовою природи, розуміти її. Зрештою,  «ліс» - корінь нашого родинного прізвища по-материнській лінії - представники роду Поліщуків із ХVII століття й донині мешкають у моєму рідному селі Острів Радивилівського району Рівненської області. Досі не доводилось бувати на Півдні України. Знав, що це найменш заліснена територія держави, що сумуватиму за величезними масивами  насаджень кремезних дубів та вікових сосен. Зійшовши з потягу в Одесі, їхав автобусом до Мостового. Дорогою пригадав вірш Максима Рильського «В затінку жайворонка», де поет пише, як у 50-х роках, їдучи з друзями влітку степовими дорогами машиною до Одеси, довго не могли зустріти хоча б одне  дерево, щоб зупинитись і «перекусити» в затінку. Я їхав тією ж дорогою, але вже півстоліття потому. І раптом подумав: яким би щасливим був класик української літератури, великий природолюб М.Т.Рильський, якби знав, що через 50 років уздовж степових доріг, навколо сіл зазеленіють густі лісові насадження - справжнє «диво рукотворне».
Тепер подорожуючі можуть насолоджуватися відпочинком на естетично оформлених лісівниками рекреаційних пунктах. Один із них, наприклад, знаходиться при дорозі загальнодержавного сполучення на землях держлісфонду Мостівського лісництва в урочищі «Веселе». Лісничий Мостівського лісництва Лідія Бакоцька розповіла, що місце для відпочинку встановили саме там, де ростуть сосни, повітря поблизу яких вважається цілющим. Діти полюбляють збирати тут шишки та польові квіти.
Природне прагнення людини - краса. Помилуватися красою лісу можна в цьому мальовничому куточку. А ще був дуже вражений, з яким особливим трепетом ставляться мої нинішні колеги до історії лісонасаджень краю. Мостове вважають однією з колисок степового лісорозведення. У брошурі «Літопис Мостівського лісництва» представлено копії архівних документів, фотографії дореволюційного періоду та радянських років, які свідчать про подвижницьку місію всіх, хто подарував нам та прийдешнім поколінням рукотворне диво.
Справжнім скарбом є Мостівський парк - пам’ятка садово-паркового мистецтва ХІХ ст., де ростуть близько ста найстаріших дерев Миколаївської області.  Це історичний парково-архітектурний комплекс. Тут розташований панський замок, який у 1872 р. спорудив Микола Ерделі. Також у парку знаходиться церква Святого Миколи Чудотворця (1812 р.). Я був здивований, коли дізнався, що в працівників Мостівського лісництва є традиція щосуботи разом відвідувати вечірню службу. Після служби познайомився зі священиком Миколою (Михалком). Він називає себе другом лісництва, бере участь у багатьох еколого-просвітницьких акціях, що організовують лісівники. Вважає, що шанобливе ставлення суспільства до лісу - це саме той стрижень, без якого немислиме життя. Загалом, працюючи в Мостівському лісництві, я зрозумів, що рівень ведення лісового господарства у Веселинівському лісгоспі відповідає всім тим вимогам, які ставить перед лісівниками держава. З кожним днем починаю усвідомлювати, що лісівник по-справжньому може бути щасливим скрізь, де є ліс. Там його маленька Батьківщина.

Валерій ДЕМЧУК, майстер лісу Мостівського лісництва ДП «Веселинівське лісове господарство».

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2019 Mikolaivlis.gov.ua