МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2018-06-25
Шановні колеги, ветерани лісової галузі, друзі!...далі
2018-06-25
Головне, щоб лісівники чули суспільство, а суспільство чуло лісівників, - Володимир Бондар на ІІІ Форумі місцевого розвитку ...далі
2018-06-21
Досвід Австрії у веденні лісового господарства дуже важливий для України, - Володимир Бондар...далі
2018-06-15
Екологічний комітет Парламенту підтримав низку лісових законопроектів...далі
2018-06-12
Триває надзвичайний рівень пожежної небезпеки!...далі
Оздоровлення і туризм
2012-07-13
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ ДОМАНІВЩИНИ...далі
2012-07-13
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ БРАТЩИНИ...далі
2012-07-13
ЕКОЛОГІЧНІ СТЕЖКИ ПРИІНГУЛЛЯ...далі
2012-07-02
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ БАШТАНЩИНИ...далі
2012-07-02
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ БЕРЕЗНЕГУВАТЩИНИ...далі
2012-07-02
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ КАЗАНКІВЩИНИ...далі
2012-07-02
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ ВОЗНЕСЕНЩИНИ...далі
СТАТТІ, ІНТЕРВ'Ю
МОЇ ЛЮБІ ДИРЕКТОРИ
2012-03-20

Пригадую тепер уже далекий 1966 рік:  в області створено управління лісового господарства, в районах відкриваються лісництва та лісгоспи, відчувається брак кваліфікованих кадрів, починають прибувати спеціалісти з інститутів та технікумів.
Так,  1971 року  зі студентської лави до нас прибули із Чернігівщини Микола Олексійович Полегкий;  1977 року – Віктор Федорович Мироненко.  Попрацювавши деякий час за направленням з інституту у Львівській області, 1979 року на свою батьківщину повертається Володимир Миколайович Гайдаш. 
Тоді ми не могли знати, як складуться долі цих фахівців, хоча  було очевидним: зовнішністю їх бог не обділив, усі троє  вродливі та високі на зріст.  Кожен був сімейним, і їхні дружини - фахівці лісової галузі. Усі виростили по двоє дітей - п’ятеро синів та одну доньку. Усі троє впевнено рухалися кар’єрною сходинкою, а Микола Олексійович та Віктор Федорович - ще й територією області. Так, М.О. Полегкий  спочатку працював старшим інженером Очаківської агролісомеліоративної виробничої дільниці, згодом -  старшим інженером-гідротехніком з веденням відділу лісових культур Врадіївської гідролісомеліоративної станції, потім головним лісничим Баштанської гідролісомеліоративної станції, а далі його доля закинула  на Березнегуватщину, де спочатку керував місцевою гідролісомеліоративною станцією, потім - лісгоспом, який очолює й понині. В.Ф. Мироненко до того, як очолив Врадіївський лісгосп, яким успішно сьогодні керує, спочатку  працював  помічником начальника, згодом начальником Новобузької лісомеліоративної дільниці Баштанської ГЛМС, пізніше - головним лісничим цієї ж гідролісомеліоративної станції, далі - директором Березнегуватської та Врадіївської  ГЛМС.
Це, мабуть, збіг обставин, що доля всіх цих трьох чоловіків тісно пов’язана з Баштанщиною,  адже сюди, на рідну землю повернувся зі своєю родиною  і дипломований фахівець В.М. Гайдаш. Маючи вже певний досвід роботи в лісовому господарстві, він  спочатку працював начальником Привільненської лісомеліоративної дільниці Баштанської ГЛМС, а згодом і директором створеного на базі цієї ж станції Баштанського лісгоспу,  який очолює й по сьогодні.
Не одне десятиліття ці досвідчені лісівники були  наставниками для молодих спеціалістів, взірцевими сім’янинами та батьками для своїх дітей. Десятиліття роботи сприяли зростанню авторитету в зоні діяльності своїх підприємств.
Усі згадані наші чоловіки-лісівники продовжують керувати колективами лісогосподарських підприємств. Загальний їхній стаж роботи на Миколаївщині - 86 років! Під їхнім керівництвом створювалися лісові культури на території всієї області - це десятки тисяч гектарів насаджень, які нині є дорослими лісами. Такими людьми ми маємо пишатися, адже з цими лісами росли їхні діти, і ці фахівці на нашій землі виросли до директорів. Сьогодні двоє з них уже пенсійного віку, один - передпенсійного, і все ж сивочолі лісівники продовжують працювати на керівних посадах.
На мою думку, дорогі директори, вам зупинятися рано, адже у ваших колективів ще багато справ, які потребують саме вашої участі у їх вирішенні. Протягом останніх трьох років до складу держлісфонду області прийнято 14 тисяч гектарів ярів та балок, які необхідно залісити. А ще треба підготувати собі гідну зміну, укомплектувати штат високопрофесійними спеціалістами, забезпечити підприємства якісним тракторним парком з усім необхідним інвентарем, що стане запорукою виконання доведених державою обсягів робіт. Одночасно ви маєте піклуватися про здоров’я працівників колективу та берегти своє здоров’я. А воно, як показує життя, багато в чому залежить безпосередньо від оточення, в яке потрапляє людина на схилі літ. Озираючись назад, відчуваю, що зв'язок з колективом, як і народження внуків та правнуків, саме і є тим стимулом, що додає сил, створює гарний настрій, допомагає долати буденні проблеми.
Я пишаюся тим, що мала можливість працювати з фахівцями, залюбленими у свою справу, людьми з великої літери. Я люблю Вас як колег, як друзів, як дітей. Спасибі за все! Живіть довго, будьте щасливі! Успіху вам на роботі і вдома, добробуту Вашим родинам!

З повагою
ветеран праці,
головний лісничий Миколаївського обласного управління лісового
господарства і лісозаготівель 1979-1987 років

Віра Іванівна УСЕНКО.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2018 Mikolaivlis.gov.ua