МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2018-06-25
Шановні колеги, ветерани лісової галузі, друзі!...далі
2018-06-25
Головне, щоб лісівники чули суспільство, а суспільство чуло лісівників, - Володимир Бондар на ІІІ Форумі місцевого розвитку ...далі
2018-06-21
Досвід Австрії у веденні лісового господарства дуже важливий для України, - Володимир Бондар...далі
2018-06-15
Екологічний комітет Парламенту підтримав низку лісових законопроектів...далі
2018-06-12
Триває надзвичайний рівень пожежної небезпеки!...далі
Оздоровлення і туризм
2012-07-13
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ ДОМАНІВЩИНИ...далі
2012-07-13
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ БРАТЩИНИ...далі
2012-07-13
ЕКОЛОГІЧНІ СТЕЖКИ ПРИІНГУЛЛЯ...далі
2012-07-02
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ БАШТАНЩИНИ...далі
2012-07-02
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ БЕРЕЗНЕГУВАТЩИНИ...далі
2012-07-02
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ КАЗАНКІВЩИНИ...далі
2012-07-02
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ ВОЗНЕСЕНЩИНИ...далі
СТАТТІ, ІНТЕРВ'Ю
Любіть ліси, і вони за це вам віддячать
2011-10-11

Один із філософів минулого писав: «Із спілкуванням з природою ми отримуємо стільки світла, скільки хочемо, і стільки мужності, скільки нам потрібно».
У лісі ж це відчуття доброї енергетики буквально переповнює тіло і душу. А краса така, ніби й справді потрапив до раю.
Але й про самі ліси, їх охорону, захист, відновлення, раціональне використання цього природного багатства, яке в нашій країні є національним надбанням, потрібно дбати.
Саме цим день у день, о будь-якій порі року й займаються люди, які працюють у лісовому господарстві. Про те, як справляються зі  своїми завданнями в одному з регіонів – на півночі області, ми  попросили розповісти директора державного підприємства  «Врадіївське лісове господарство» Віктора Мироненка.
- Вікторе Федоровичу, наш північний регіон заліснений на 6,5 відсотка, територія ж усієї області – на 4 відсотки, тож південь України не назвеш лісовим краєм. Але мальовничість наших лісів, розмаїття цінних порід дерев вражає. Думається, що про таку привабливість, а тим більше -  упорядкованість зелених дібров, борів, перелісків потурбувалася не лише сама природа?
- Безумовно. В те, щоб наші ліси росли й примножувалися, були захищені від розорення і знищення, вкладається велика праця всього численного високопрофесійного колективу, який забезпечує лісовідновлення та лісорозведення лісового фонду, проводить велику роботу з його захисту, раціонального використання лісових ресурсів та для їх збільшення.
Щороку створюємо нових лісів на площі 200 га. При цьому обов’язково заліснюємо місця, де проведено планову вирубку.
Та, як відомо, зрубав одне дерево - посади два. Ми ж щороку вирощуємо близько мільйона сіянців і саджанців - як для лісів нашого лісгоспу, так і для реалізації іншим.
В нашому господарстві площі відтворення лісів постійно збільшуються. Причому лісорозведення проводиться і в тих місцях, де вже  роками ліси взагалі не росли.
Вирощування лісу - це і науково складна, і фізично нелегка праця, а її теперішній обсяг оцінять лише наступні покоління. Бо, приміром, береза і вільха ростуть 60 років, сосна - понад 80, а стиглість дуба перевищує 100 років. Тому наша праця - для майбутнього, для того, щоб Врадіївщина і через століття мала, завдяки своїм лісам, здоровий мікроклімат, потужний лісовий фонд, який є легенями нашого краю.
- Але хотілося, щоб і самих лісів у нашому регіоні стало більше.
- Розширення лісових площ є також одним з найголовніших напрямів нашої діяльності. Проаналізувавши роботу колективу за І півріччя, зазначу, що при плані посадки 163 га лісових культур навесні нами висаджено сіянців на площі  201 га,  доповнено 83 га. До кінця року плануємо ще залісити 33 га.
- Головна небезпека для лісів - це пожежі. Причому в деяких регіонах України останнім часом вони стали просто катастрофічними. А як пережили ліси Врадіївського лісгоспу цьогорічне спекотне літо?
- Основною причиною лісових пожеж є, як правило, людський фактор. Непогашене багаття після відпочинку в лісі, кинутий на землю недопалок - з цього й починається вогняна трагедія для лісу.
Завдяки спільним зусиллям всіх служб, допомозі місцевих органів влади  нинішнього року не сталося жодної лісової пожежі. Проте заспокоюватись не слід. Тому ми використовуємо будь-яку нагоду звернутися до місцевого населення й закликати людей берегти ліс, бути дбайливими по відношенню до нього, і він стократ за це віддячить.
Це ж стосується й варварського засмічення лісів побутовими відходами, особливо тих насаджень, що ростуть поблизу населених пунктів. Цим мають насамперед займатися органи самоврядування. Щоб побороти таку ганебну практику, необхідно в тих же селах обладнати сміттєзвалища, а порушники санітарних норм мають за свої дії нести адміністративну відповідальність та осуд громади. Лісовою охороною підприємства складаються протоколи про лісопорушення та про порушення правил полювання. У лісі повинні бути порядок і чистота. І це справа не тільки лісівників, а й самого населення.
- Для нас, звичайних громадян, ліс - це як таємниця за сімома замками. Мабуть, його й справді треба дуже любити, щоб працювати в цій галузі. Нерідко - далеко від дому, в складних погодних умовах...
- Великий знавець лісу, письменник Михайло Пришвін сказав: «Багато хто милується природою, але мало хто її  сприймає близько до серця. І мало кому вдається так зійтися з природою, щоб відчути в ній власну душу». Наші ж працівники саме й вкладають у кожне вирощене ними дерево свою душу.
Сучасний стан наших лісів, зокрема на території Врадіївського лісгоспу -  це, в першу чергу, результат людської діяльності. Бо в нашій степовій зоні лісові насадження створюються в основному штучно.
Активно й плідно працюють колективи Березківського, Первомайського, Врадіївського, Новопавлівського та Лисогірського лісництв. Велику повагу заслуговують наші лісоруби, водії, трактористи, єгері, пожежники - усі, хто працює на збереження й примноження лісів, захищає та оберігає флору і фауну лісових масивів.  
Наш колектив за підсумками роботи є одним із кращих у Миколаївській області. І це заслуга не однієї людини, а всіх працівників. «Кадри вирішують усе»,  - стверджує життєва мудрість, адже тільки в колективі, де панують  взаєморозуміння та злагода, можна по-справжньому досягати успіху.
Недаремно кажуть, що особистість, вливаючись до колективу, не втрачає себе. Навпаки, саме в колективі вона здатна досягти найвищого рівня фахової майстерності та професіоналізму, саме тут вона може повністю розкритися. Спільними зусиллями колектив з легкістю може реалізувати те, що одному працівникові здається неможливим та недосяжним. У лісовому господарстві без вміння працювати колективно на результат не варто сподіватися. Від того, як спрацює кожна ланка, як організує роботу колективу керівництво, і залежать високий результат та здобутки підприємства. І недаремно говорять, що колектив формує людину, а людина формує колектив. Від того, яким цей  колектив сформується, і залежить результат будь-якої справи.
- Як Ви дбаєте про майбутнє кадрове забезпечення і які заходи плануєте провести найближчим часом?
- За ініціативи нашого управління та лісгоспів у школах відновлено роботу учнівських лісництв, що заохочує дітей до вибору саме лісівничих професій, прищеплює їм любов до природи. На сьогодні при школах у нас діють 9 лісництв, у яких секрети лісової справи опановують 136 учнів. Також у нашому господарстві працюють два молодих фахівці, а ще трьох ми направили здобувати вищу та спеціальну освіту за спеціальністю «Лісове та садово-паркове господарство».
До багатьох заходів, що проходять в області за участі лісгоспів, ми залучаємо і громадськість, насамперед – молодь. Так, з настанням осені продовжила свою ходу щорічна всеукраїнська  акція «Майбутнє лісу - у твоїх руках». Тож, окрім планового заліснення нових ділянок, лісгосп готовий надати саджанці для озеленення територій населених пунктів наших трьох районів – Врадіївського, Кривоозерського та Первомайського. Ми готові відгукнутися на звернення громадських організацій, завжди будемо підтримувати бажання громадян брати участь в озелененні рідного краю.
Я вдячний усім, хто цінує нашу працю. Низько вклоняюся тим людям, які пов’язали свою долю з лісом, хто служить йому. Я вдячний кожному працівникові за особистий внесок у здобутки всього нашого колективу. І нехай головного нашого здобутку – лісових насаджень у зоні діяльності лісгоспу з кожним роком стає все більше й більше, адже ліси є окрасою нашого краю, джерелом здоров’я, скарбницею екологічно чистого довкілля. Нехай бурі й негоди обминають наші ліси та оселі!

Розмову вела О. МАРУЩАК.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2018 Mikolaivlis.gov.ua