МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-02-01
Ліс починається з насінини...далі
2020-12-30
Шановні колеги! Друзі лісу!...далі
2020-10-20
Всеукраїнська акція «1 000 000 дерев за 24 години» ...далі
2020-10-15
Всеукраїнська акція «1 000 000 дерев за 24 години» ...далі
2020-09-17
Шановні працівники і ветерани лісогосподарських підприємств Миколаївщини! Друзі і всі громадяни, які шанують і бережуть ліс! ...далі
2020-09-17
Обстеження насаджень...далі
2020-09-16
Захистимо ліси разом...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ТЕНДЕРНІ ОГОЛОШЕННЯ, РЕКЛАМА
Екологічні стежки Врадіївського лісгоспу
2012-06-14

Найбільші лісові урочища Державного підприємства «Врадіївське лісове господарство» тяжіють до річок, річкових долин. Вони розкинулись по балках, навкруги ставків. Ліс у степу - саме по собі явище унікальне і, в біль-шості своїй, – рукотворне. Важко уявити, скільки сил, енергії, творчості, наукових досліджень передувало появі в степу лісових урочищ і полезахисних смуг, що обрамляють поля, і без яких важко тепер уявити наше життя. 
Урочища «Лівобережжя», «Полігон», «Романова балка», «Іванівка» знаходяться вздовж річки Південний Буг. Прорізаючи південний відріг прадавніх гір (Українського щита), Пів­ден­ний Буг протягом майже 40 км протікає долиною з крутими скельними берегами, що іноді сягають 40-60 м заввишки. На дні такого глибокого каньйону шумить велична річка. Виблискуючи водограями, ревуть численні пороги.
Місцевість Гранітно-степового Побужжя унікальна. Таких сакральних місць на землі людина прагне для зцілення душі і тіла. Там б’ють життєдайні джерела, зосереджені значні запаси лікувальних радонових вод. Уже багато років Бузькі пороги є Меккою водних туристів, тут  розташована одна з найкращих у Європі природних трас водного слалому. Прямовисні скелі каньйону – улюблене місце змагань скелелазів. Гранітна перлина українського степу кличе до своєї унікальної природи людей, які зберегли у своїй душі любов до прекрасного.
 Південний Буг – чи не єдина річка в Європі, що зберегла ще порожистий характер. Природа Гранітно-степового Побужжя унікальна й неповторна, божественна! У цих місцях українського степу посеред крутих гранітних скель каньйону, у глибоких балках ще зростають байрачні ліси, вище хвилями перекочується ковила, рясно квітує сон-трава і безмежне  неповторне духмяне  різнобарв’я південного степу, розігріте ніжним сонцем і змішане прохолодою і солодким водограєм бузьких порогів, а особливо в період цвітіння акацій у рукотворних урочищах лісів, що обрамляють цю унікальну місцевість.
На південь від р. Кодими, правої притоки р. Південний Буг, знаходиться лісовий масив – це урочище «Катеринка». Це чарівна пам’ятка природи і творення рук людських, результат заліснення рухомих пісків і піщаних дюн уздовж р. Кодима. Ліс – це острівок особливого мікроклімату. Урочище «Катеринка» і є таким зеленим острівком. Це чудова оаза і неповторна краса в сьогоднішньому степу, місце відпочинку і творчих натхнень.
І ось шумить цей ліс сосновий.
Як пам'ять, щедра на віки,
Що втілилась в серця потомків,
Мов з Гімну величні рядки.
                (Іван Коцюбинський).
Поблизу села Луканівка по шляху на смт Криве Озеро в урочищі «Луканівка» милуємось унікальним чистим дубовим насадженням посадки 1932 р. Заїжджаючи на рекреаційний пункт помилуватись красою велетнів дубів, набратись у них сили і наснаги, згадуємо слова О. С. Пушкіна:
У лукоморья дуб зеленый,
Златая цепь на дубе том,
И днем и ночью кот ученый
Все ходит по цепи кругом…                     
В північно-західній частині Миколаївської області автомагістраль Одеса - Київ  розділяє на дві частини реліктовий масив природного походження - урочище «Курячі Лози», яке є пам’яткою степового лісорозведення, де переважають дубові деревостани 80-100-річного віку. Біля дороги при в’їзді в урочище  облаштоване чудове місце відпочинку в тіні дубового лісу.
ПРАВИЛА ВІДПОЧИНКУ В ЛІСІ
У лісі забороняється:
- розводити вогнища в не відведених для цих цілей місцях;
- палити, кидати непогашені сірники і недопалки за межами обладнаних місць;
- залишати промаслені чи просочені бензином матеріали;
- заправляти паливом паливні баки при працюючому двигуні, а також палити або користуватися відкритим вогнем поблизу автомашин, що заправляються паливом;
- знищувати чи пошкоджувати дерева і чагарники, трав’янисту рослинність, наявну в насадженнях фауну;
- пошкоджувати або знищувати обмежувальні знаки, аншлаги, шлагбауми;
- організовувати стоянки відпочинку за межами рекреаційних пунктів.
Порушники несуть адміністративну і кримінальну відповідальність відповідно до існуючого законодавства.
ПРИЄМНОГО ВАМ ВІДПОЧИНКУ!
Виявивши дим чи пожежу в лісі, телефонуйте за номером 101 або до Державного підприємства «Врадіївське лісове господарство» (05135) 9-18-48
Березківське лісництво: (05133) 9-45-11
Первомайське: (05161) 6-24-70
Новопавлівське: (05135) 9-51-45

ДЯКУЄМО ЗА РОЗУМІННЯ
У СПРАВІ ЗБЕРЕЖЕННЯ ПРИРОДИ!

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua