МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
2021-02-01
Ліс починається з насінини...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ДІЮЧІ ПРОГРАМИ, РОЗПОРЯДЖЕННЯ ТА НАКАЗИ
Розпорядження голови Миколаївської обласної державної адміністрації
2009-05-28

Розпорядження
голови Миколаївської обласної державної адміністрації

Про нормативи збору за
спеціальне використання
лісових ресурсів

Відповідно до статей 13, 17, 41 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", статей 72, 73, 77 Лісового кодексу України, постанов Кабінету Міністрів України від 20 січня 1997 року № 44 "Про затвердження такс на деревину лісових порід, що відпускається на пні, і на живицю", від 6 липня 1998 року № 1012 "Про затвердження Порядку справляння збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду", від 21 лютого 2006 року № 174 "Про плату за використання лісових ресурсів", від 23 травня 2007 року № 761 "Про врегулювання питань щодо спеціального використання лісових ресурсів", та з метою раціонального використання лісових ресурсів і збільшення надходжень до місцевих бюджетів:
1. Затвердити нормативи збору за спеціальне використання лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань і заготівлі другорядних лісових матеріалів, що додаються.
2. Нормативи збору за спеціальне використання лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань та заготівлі другорядних лісових матеріалів індексуються щороку наростаючим підсумком згідно з формулою, визначеною постановою Кабінету Міністрів України від 6 листопада 2003 року № 1735 "Про проведення індексації нормативів плати (збору) за використання природних ресурсів".
3. Проводити спеціальне використання лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань та заготівлі другорядних лісових матеріалів відповідно до Порядку спеціального використання лісових ресурсів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2007 року № 761 "Про врегулювання питань щодо спеціального використання лісових ресурсів”.
4. Миколаївському обласному управлінню лісового та мисливського господарства (Паламарюк) щороку подавати обласній державній адміністрації погоджені з Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Миколаївській області і обласною радою ліміти на спеціальне використання лісових ресурсів з метою їх затвердження для здійснення побічних лісових користувань та заготівлі другорядних лісових матеріалів суб’єктами господарювання.
5. Державній екологічній інспекції в Миколаївській області (Бабенко) та Миколаївському обласному управлінню лісового та мисливського господарства (Паламарюк) здійснювати згідно з компетенцією контроль за дотриманням природоохоронного законодавства, обсягами використання лісових ресурсів і користування лісовими ділянками та правильністю обчислення суми збору.
6. Обчислювати плату за спеціальне використання лісових ресурсів відповідно до Інструкції про механізм справляння збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду, затвердженої наказом Державного комітету лісового господарства України, Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України, Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, Державної податкової адміністрації України від 15 жовтня 1999 року №91/241/129/236/565, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 15 листопада 1999 року за № 785/4078.
7. Контроль за обчисленням та своєчасним і повним внесенням до місцевих бюджетів зборів за спеціальне використання побічних лісових ресурсів та другорядних лісових матеріалів здійснюється Державною податковою адміністрацією в Миколаївській області.
8. Збір за спеціальне використання лісових ресурсів зараховується в розмірі 100 відсотків до місцевих бюджетів за місцем адміністративного розташування ділянок лісового фонду в порядку, визначеному чинним законодавством.
9. Рекомендувати виконавчим комітетам сільських та селищних рад, на територіях яких використовуються лісові ресурси, вживати заходів щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог чинного законодавства стосовно спеціального використання лісових ресурсів.
10. Відділу забезпечення діяльності керівництва облдержадміністрації апарату облдержадміністрації забезпечити оприлюднення цього розпорядження в установленому порядку.
11. Миколаївському обласному управлінню лісового та мисливського господарства (Паламарюк) подавати облдержадміністрації інформацію про хід виконання цього розпорядження щороку до 1 лютого.
12. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови обласної державної адміністрації Топіху В.І.

Голова адміністрації О.М. Гаркуша

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням голови
Миколаївської обласної
державної адміністрації
від _________ № _______

Нормативи збору за спеціальне використання
лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань і заготівлі другорядних лісових матеріалів


пор.

 

Назва продукції, користувань

Одиниця виміру

.
Норми збору, грн.

1

2

3

4

І. Побічні лісові користування

1.

Сіно (за межами сільгоспугідь)
Сінокосіння

1 кг
1 га

0,01
10

2.

Випасання худоби:

1 голова на сезон

 

 

великої рогатої худоби

-//-

20

 

молодняка великої рогатої худоби

-//-

15

 

овець

-//-

5

3.

Дикорослі плоди і ягоди:

 

 

 

Глід

1 кг

0,02

 

Горіх грецький

1 кг

0,10

 

Горобина звичайна

1 кг

0, 02

 

Горобина чорноплідна

1 кг

0, 02

 

Абрикос

1 кг

0,05

 

Каштан

1 кг

0,01

 

Кизил

1 кг

0,05

 

Обліпиха

1 кг

0,08

 

Алича

1 кг

0,03

 

Смородина золотиста

1 кг

0,05

 

Груша лісова

1 кг

0,05

 

Бузина

1 кг

0, 01

 

Інші

1 кг

0, 01

4.

Гриби:

 

 

Білі

1 кг

0, 10

 

Рядовки зелена та сіра

1 кг

0, 07

 

Маслята

1 кг

0, 05

 

Інші

1 кг

0, 05

6.

Лікарсько-технічна сировина
(у сухому вигляді)

 

1 кг

 

0, 10

1

2

3

4

7.

Лісова підстилка

1 кг

0, 05

8.

Очерет

1 кг

0, 05

ІІ. Заготівля другорядних лісових матеріалів

1.

Кора

1 кг

0,02

2.

Дерева зелень

1 кг

0,01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Заступник голови – керівник
апарату облдержадміністрації Д.М. Оборонько

 

 

 

Пояснювальна записка
до проекту розпорядження голови облдержадміністрації
„Про нормативи збору за спеціальне використання лісових ресурсів”

1. Обгрунтування необхідності прийняття розпорядження.
Раціональне використання побічних лісових ресурсів потребує дотримання встановлених норм державного регулювання, а останнє забезпечить надходження коштів від сплати нормативних зборів до місцевих бюджетів.
Відповідно до ст. 77 Лісового кодексу України спеціальне використання лісових ресурсів є платним. Згідно з постановами Кабінету Міністрів України від 20.01.1997 № 44 "Про затвердження такс на деревину лісових порід, що відпускається на пні і на живицю", та від 06.07.1998 № 1012 "Про затвердження Порядку справляння збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду" нормативи збору за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення затверджуються обласною державною адміністрацією.
Постановою Кабінету Міністрів від 21 лютого 2006 року № 174 "Про плату за використання лісових ресурсів" встановлено проведення з 1 січня 2007 року щорічної індексації нормативів збору за спеціальне використання лісових ресурсів згідно з формулою, визначеною постановою Кабінету Міністрів України від 6 листопада 2003 року № 1735 "Про проведення індексації нормативів збору за використання природних ресурсів".
Керуючись вищезазначеним, пропонується цим розпорядженням затвердити нормативи збору на всі види лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань і заготівлі другорядних лісових матеріалів.
2. Мета і шляхи її досягнення
Метою впровадження підготовленого проекту розпорядження є затвердження обласною державною адміністрацією розміру плати за спеціальне використання всіх видів лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань та заготівлі другорядних лісових матеріалів в лісах державної, комунальної та приватної власності, як цього вимагає Лісовий кодекс України.
Впровадження підготовленого проекту розпорядження буде сприяти посиленню державного контролю в галузі охорони, збереження, раціонального, невиснажливого використання лісових ресурсів, забезпечуватиме відтворення відновлювальних властивостей лісу та наповнення місцевих бюджетів.
Основними положеннями проекту розпорядження є:
- затвердження нормативів плати за спеціальне використання всіх видів лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань та заготівлі другорядних лісових матеріалів;
- цілеспрямоване використання коштів від сплати нормативних зборів;
- забезпечення контролю з боку відповідних органів у сфері спеціального використання лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань та заготівлі другорядних лісових матеріалів.
3. Правові аспекти
Плата за спеціальне використання лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань та заготівлі другорядних лісових матеріалів здійснюється за нормативами, які затверджуються обласною державною адміністрацією згідно з пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 20 січня 1997 року № 44 та з пунктом 6 Порядку справляння збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 липня 1998 року № 1012.
Індексація нормативних зборів за спеціальне використання лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань та заготівлі другорядних лісових матеріалів проводиться згідно з постановами Кабінету Міністрів від 21 лютого 2006 року № 174 "Про плату за використання лісових ресурсів" та від 6 листопада 2003 року № 1735 "Про проведення індексації нормативів збору за використання природних ресурсів".
Прийняття даного розпорядження дасть можливість виконувати вимоги, поставлені Лісовим кодексом України та іншими актами чинного законодавства.
4. Фінансово-економічне обґрунтування
Виконання поданого на розгляд розпорядження не потребує додаткових матеріальних та інших витрат.
5. Позиція заінтересованих органів
Розбіжностей з іншими органами при погодженні проекту розпорядження немає.
Вигоди органів державної влади, місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання та населення, на які даний проект розпорядження має вплив, наведені нижче.


Сфера впливу
(інтереси громадян, суб’єктів господарювання
та держави)

 

Вигоди

Органи державної
влади та місцевого
самоврядування

Забезпечить раціональне та невиснажливе використання лісових ресурсів
Місцеві бюджети щорічно отримають від впровадження нормативної плати додаткові кошти.

Суб’єкти господарювання

Отримають законне право займатися підприємницькою діяльністю на лісових ділянках

Населення

Збільшиться зайнятість населення та його доходи.

6. Регіональний аспект
Даний проект розпорядження має вплив на регіональний розвиток, оскільки кошти від сплати нормативних зборів є додатковим надходженням до місцевих бюджетів.
7. Громадське обговорення
Даний проект розпорядження буде оприлюднено в мережі Інтернет на веб-сторінці Миколаївської обласної державної адміністрації.
8. Прогноз результатів
Впровадження проекту розпорядження дасть можливість забезпечити надходження до місцевих бюджетів області нормативної плати .
Це дасть можливість відповідним державним органам вести контроль за спеціальним використанням лісових ресурсів та легалізувати його, забезпечити сплату нормативних зборів у повному обсязі.

 

Начальник управління П.М.Паламарюк

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua