Ліси Вознесенщини славляться багатою історією розвитку, ще у 1870-х роках тутешнім поміщиком - лісівником графом В.П. Скаржинським висаджено Трикратський ліс. Спочатку територія лісу була парком, з великою кількістю стежок і містків, перекинутих через рукави річки, за що й отримала назву «Лабіринт».
Трикратський ліс - загальна назва державних заповідних урочищ, розташованих у Вознесенському районі Миколаївської області неподалік села Трикрати. До нього входять урочище «Василева пасіка» і «Лабіринт». Через Трикратський ліс протікає річка Арбузинка. Для самостійного вивчення екологічної стежини лісгосп реалізує покажчик маршруту.

Нині урочище «Лабіринт» - зона рекреації з флорою і фауною степу та лісу, трикілометровою прогулянковою стежкою й багатьма упорядкованими місцями відпочинку. Прогулянка вздовж річки та через свіжі діброви сприяє активному відпочинку. А тінь від крислатих дубів у контрасті з сонячними полянами надихає до художньої творчості і фотозйомки. У центрі лісу розташоване озеро, яке користується популярністю у рибалок.
Найбільша цінність Трикратського лісу - старі 120-200-літні дуби, яких налічується понад 350 шт. Також примітний «Миронів сад» в урочищі «Василева пасіка» - єдине місце в Миколаївській області, де розташовані колонії сірих чапель.
Поблизу Трикратського лісу розташований Актовський каньйон.
Актовський каньйон - справжня перлина Вознесенщини. Це унікальний природний комплекс лісової та водної екосистеми в поєднанні з комплексом скель та гранітних валунів. Річка Мертвовід створила своєю течією унікальний каньйон. Гранітні скелі тут сягають висоти 30-50 метрів і є частиною регіонального ландшафтного парку «Гранітно-Степове Побужжя», а каньйон вважається однією з найстаріших ділянок суші Євразії. Ця місцевість не опускалася в морські глибини впродовж 60 мільйонів років, звідси - велика кількість унікальних об'єктів живої природи. Особливо привабливий каньйон навесні, до літньої посухи. Тут можна побачити байрачні ліси в ущелині, суничні поляни, первоцвіти і ендеміки, смарагдові мохи та лишайники на скелях, безліч червонокнижних і рідкісних видів рослин.
